Skip to main content

Jak segregować śmieci?

Ziemia z roku na rok staje się coraz bardziej zanieczyszczona. I pomimo wielu zmian mających na celu oczyszczenie Naszej Planety i zmniejszenie produkowania odpadów przez ludzi sytuacja wciąż nie wygląda najlepiej. Nieustannie powtarzane słowa, by zmianę zacząć od siebie, własnego podwórka, własnego kosza na śmieci nadal nie trafiają do wszystkich. Są jednak i tacy, którzy faktycznie stosują się do zaleceń i respektują małe zmiany zdając sobie sprawę, że to właśnie one prowadzą do globalnych przemian.

butelki plastikowe podczas segregacji

Co oznacza biodegradowalność?

Jak więc segregować śmieci? To chyba temat, którym powinniśmy się zająć w pierwszej kolejności. A dokładniej rzecz ujmując skupimy się na tym, co oznaczają odpady biodegradowalne i jakie kary finansowe wiążą się z nieprzestrzeganiem wytycznych z nimi związanymi. Segregacja odpadów głównie polega na tym, aby oddzielać surowce od opadów, które nie nadają się do powtórnego przetworzenia. Odpady "biodegradalne" czyli wszelkie łupy z owoców i warzyw, ale też resztki jedzenia, skorupki jajek, skoszona trawa, popiół drzewny, czy gałęzie w miastach mają osobny, odpowiednio oznaczony pojemnik, do którego należy je wrzucać.

posegregowane plastiki

Czy można dostać karę finansową?

Jeśli jednak ktoś mieszka na wsi dobrze z takich odpadów robić kompost, ponieważ biodegradacja to nic innego jak szybki rozkład odpadów, dzięki któremu chronimy naszą planetę przed zanieczyszczeniami. Jeśli brak nam wewnętrznej motywacji do takiego segregowania odpadów, to z pewnością przekonają nas do tego sankcje nakładane na osoby zamieszkujące nieruchomości, w których nie są przestrzegane zasady poprawnej segregacji śmieci. Kary finansowe obecnie stanowią nawet czterokrotność najwyższej stawki opłaty. Sami więc możemy stwierdzić co bardziej nam się opłaca. Segregacja i dbanie o Ziemię, czy nieodpowiedzialne podejście narażające nas na kary finansowe.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.

Najpopularniejsze wpisy:

Najnowsze wpisy:

Najnowsze komentarze:

Kamila 1 miesięcy temu Jak spędzić wakacje w Polsce?
Mi też się wydaje, że teraz wakacje w Polsce są niedoceniane. Coraz częściej słyszy się ...
Bogdan 2 miesięcy temu Najciekawsze atrakcje w Nowym Sączu
Ten wpis o atrakcjach w Nowym Sączu jest naprawdę fantastyczny i bardzo pomocny! Dzięki niemu ...
Sama zmagam się z opadającymi powiekami, ale nie sądziłam, że u niektórych ten problem może ...
Absolutnie zgadzam się z tym, że polskie góry są warte odkrywania 😍 Mówię to jako miłośniczka wędrówek! ...
Bardzo cenię sobie polskie góry. Mają niesamowity klimat, do którego lubię wracać. Jednak muszę przyznać, ...