Skip to main content

Jaki jest najpopularniejszy rozmiar pierścionka?

Wybór odpowiedniego rozmiaru pierścionka nie jest tak łatwy, jak mogłoby się wydawać. Spore wyzwanie stoi przede wszystkim przed osobami, które chcą kupić tego rodzaju biżuterię na prezent oraz przed kobietami, które pragną zakupić wymarzony pierścionek w sklepie internetowym. Tym, którzy stoją w obliczu takiego problemu podpowiadamy, jaki jest najpopularniejszy rozmiar pierścionka i w jaki sposób zmierzyć palec, by podjąć właściwą decyzję w tym zakresie.

Jak wybrać rozmiar obrączki ślubnej?

Wybór rozmiaru obrączek  ślubnych – o czym musisz wiedzieć?

Zakup obrączek ślubnych to jedno z najważniejszych zadań, jakie stoi przed młodą parą. Tego rodzaju biżuteria będzie towarzyszyć nam przez całe życie, dlatego warto odpowiednio wybrać nie tylko model czy kamień ozdobny, ale również i jej rozmiar. Na stronie https://lodzinscy.eu/blog/porady/jak-wybrac-rozmiar-obraczki-slubnej znajdziesz wiele istotnych informacji, związanych z właściwym dobrem obrączek ślubnych. Przede wszystkim na takie zakupy warto zdecydować się wówczas, gdy na zewnątrz będzie panowała optymalna temperatura, wahająca się w granicach od 10 do 20 stopni. Puchnięcie palców może być spowodowane nie tylko upałem, ale również i chorobami, a nawet ciążą. Na szczęście istnieje możliwość korygowania rozmiaru obrączek, jeśli zaistnieje taka konieczność. Zabieg taki nie będzie jednak możliwy w przypadku biżuterii z warkoczami lub większą ilością kamieni, co warto mieć na uwadze, podejmując ostateczną decyzję, związaną z rozmiarem obrączki.

Czyszczenie złota domowymi sposobami

Jak zmierzyć rozmiar palca w domu?

Wyboru odpowiedniego rozmiaru pierścionka można dokonać w salonie jubilerskim. Chcąc jednak zakupić biżuterię w sklepie internetowym, warto skorzystać z domowych sposobów na dokonanie pomiaru. Doskonale sprawdzi się tutaj miarka krawiecka lub suwmiarka, dzięki którym możemy dokładnie określić rozmiar pierścionka, korzystając ze stosownej tabeli. Dla przykładu jeśli obwód palca będzie wynosił 48 cm, należy sięgnąć po pierścionek w rozmiarze 8.

 Nieco łatwiej będzie osobom, które posiadają już tego rodzaju biżuterię. Średnicę pierścionka można wówczas zmierzyć przy pomocy linijki, wybierając biżuterię w najmniejszym stopniu zdeformowaną w wyniku częstego użytkowania. To właśnie takie ozdoby wymagają również szczególnej pielęgnacji. W artykule "Złota biżuteria straciła swój blask? Poznaj najlepsze sposoby na czyszczenie złota domowymi sposobami" znajdziesz mnóstwo sprawdzonych wskazówek, które warto wykorzystać, by przywrócić ulubionym pierścionkom dawny blask.

Jakie rozmiary pierścionków wybierane są najczęściej?

Być może pomocne w wyborze rozmiaru okażą się również statystyki. Jak się okazuje, najczęściej wybieranym rozmiarem pierścionków zaręczynowych będzie 11 i 12. Niższe kobiety sięgają na ogół po biżuterię w rozmiarze od 9 do 12. Wraz ze wzrostem zmienia się również rozmiar biżuterii. Jak pokazuje praktyka jubilerska, wyższe wielbicielki tego rodzaju ozdób wybierają na ogół rozmiar, wahający się w granicach od 13 do 17, a więc ich obwód palca wynosi ok. 53-57 cm.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.

Najpopularniejsze wpisy:

Najnowsze wpisy:

Najnowsze komentarze:

Kamila 26 dni temu Jak spędzić wakacje w Polsce?
Mi też się wydaje, że teraz wakacje w Polsce są niedoceniane. Coraz częściej słyszy się ...
Bogdan 2 miesięcy temu Najciekawsze atrakcje w Nowym Sączu
Ten wpis o atrakcjach w Nowym Sączu jest naprawdę fantastyczny i bardzo pomocny! Dzięki niemu ...
Sama zmagam się z opadającymi powiekami, ale nie sądziłam, że u niektórych ten problem może ...
Absolutnie zgadzam się z tym, że polskie góry są warte odkrywania 😍 Mówię to jako miłośniczka wędrówek! ...
Bardzo cenię sobie polskie góry. Mają niesamowity klimat, do którego lubię wracać. Jednak muszę przyznać, ...