Skip to main content

Serwis klimatyzacji i serwis pomp ciepła - jak często trzeba go robić?

Odnawialne źródła energii cieszą się coraz większą popularnością w społeczeństwie, którego świadomość, związana z koniecznością ochrony środowiska naturalnego, sukcesywnie wrasta. Nic dziwnego, że rosnącym zainteresowaniem poszczycić mogą się również pompy ciepła i klimatyzatory. Są to rozwiązania nie tylko ekologiczne, ale również i ekonomiczne. Za ich zastosowaniem przemawiają także różnego rodzaju dotacje i dofinansowania. Rozważając zakup i montaż tego rodzaju urządzeń warto wiedzieć, że konieczny będzie ich regularny serwis, by mogły one spełniać oczekiwania użytkowników.

 SEVRO - serwis klimatyzacji Miechów

Dlaczego regularne przeglądy klimatyzacji są takie istotne?

Dzięki klimatyzatorowi możliwe jest uzyskanie komfortu termicznego w upalne dni. Niestety, jego awaria może powodować negatywne skutki m.in. dla naszego zdrowia. Jak to możliwe? Otóż brak drożności systemu może spowodować rozwój w jego wnętrzu pleśni, grzybów i bakterii, prowadzących do różnego rodzaju chorób i alergii oraz skutkujących problemami oddechowymi. Dlatego też regularne przeglądy instalacji są tak istotne. Dzięki nim możliwe staje się również podniesienie komfortu użytkowania urządzenia. Brak odpowiedniego serwisu może bowiem skutkować jego głośną pracą oraz pobieraniem dużej ilości energii elektrycznej, co szybko prowadzi do wzrostu wysokości rachunków za jej zużycie. Decydując się na zakup klimatyzatora, warto więc od razu nawiązać współpracę z profesjonalną firmą, zajmującą się serwisem tego rodzaju urządzeń. Jedną z takich firm jest SEVRO – serwis klimatyzacji Miechów, która już od wielu lat zajmuje się profesjonalnym montażem i serwisem klimatyzatorów.

Jak często należy serwisować klimatyzację?

W tym względzie warto zaufać zaleceniom producenta. Najczęściej tego typu działania podejmuje się dwa razy w roku. Najlepszy terminem, jeśli chodzi o serwis klimatyzacji, będzie z pewnością jeden z miesięcy wiosennych oraz przełom września i października. Zasada ta związana jest jednak w znacznej mierze z klimatyzatorami, które są używane w gospodarstwach domowych. Urządzenia, które pracują w nieco trudniejszych warunkach, należy poddawać serwisowi znacznie częściej.

 Pompy ciepła Sevro

Jak przebiega przegląd pompy ciepła?

Kolejnym ważnym aspektem będzie również przegląd pompy ciepła. To jeden z podstawowych warunków gwarancji, który ma zapewnić urządzeniu sprawne i efektywne funkcjonowanie. Pierwszy przegląd warto wykonać już po pierwszym roku użytkowania. W kolejnych latach urządzenie powinno być również regularnie serwisowane. Każdy przegląd kończy się wpisem do karty gwarancyjnej oraz wypełnieniem odpowiedniego protokołu, który może przybierać formę zarówno papierową, jak i elektroniczną. Jeśli w pracy urządzenia zostaną wykryte jakiekolwiek nieprawidłowości, muszą zostać one uwzględnione w spisanym protokole, a następnie usunięte w jak najszybszym tempie.

Serwis pomp ciepła – kto może go wykonywać?

Wszystkie czynności, związane z instalacją i montażem pomp ciepła, mogą być wykonywane wyłącznie przez przedstawiciela producenta lub też przez pracownika, posiadającego odpowiednią autoryzację. Co więcej, prace, które związane są z czynnikiem chłodniczym, mogą być przeprowadzane wyłącznie przez fachowca, posiadającego uprawnienia f-gazowe. Dlatego też szukając firmy, która oferuje montaż pompy ciepła i późniejszy serwis urządzenia, warto odwiedzić stronę https://sevro.pl/pompy-ciepla-miechow/ i zapoznać się z ofertą oraz opiniami klientów o jednym z wiodących na rynku przedsiębiorstw, prowadzących tego rodzaju działalność.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
  • Ten komentarz czeka na zatwierdzenie (jest widoczny tylko dla Ciebie).
    Jakub · 1 lat temu
    Miesiące wakacyjne z roku na rok robią się coraz bardziej uciążliwe, a średnia temperatura rośnie. Poważnie zastanawiam się nad montażem klimatyzacji w moim domu, zwłaszcza na poddaszu, gdzie upały w lecie są nie do zniesienia! Cieszę się, że trafiłem na ten artykuł — przypomniał mi o założeniu klimatyzacji i dowiedziałem się wielu istotnych kwestii w tym temacie, dzięki!🙏

Najpopularniejsze wpisy:

Najnowsze wpisy:

Najnowsze komentarze:

Kamila 26 dni temu Jak spędzić wakacje w Polsce?
Mi też się wydaje, że teraz wakacje w Polsce są niedoceniane. Coraz częściej słyszy się ...
Bogdan 2 miesięcy temu Najciekawsze atrakcje w Nowym Sączu
Ten wpis o atrakcjach w Nowym Sączu jest naprawdę fantastyczny i bardzo pomocny! Dzięki niemu ...
Sama zmagam się z opadającymi powiekami, ale nie sądziłam, że u niektórych ten problem może ...
Absolutnie zgadzam się z tym, że polskie góry są warte odkrywania 😍 Mówię to jako miłośniczka wędrówek! ...
Bardzo cenię sobie polskie góry. Mają niesamowity klimat, do którego lubię wracać. Jednak muszę przyznać, ...