Skip to main content

Studiowanie w Polsce

W obecnych czasach młodzi ludzie coraz częściej po zakończeniu szkoły średniej decydują się na podjęcie dalszej drogi edukacyjnej. I tutaj pojawia się pierwszy dylemat. Jaką uczelnię wybrać? A jeśli nawet uda nam się wybrać uczelnię, to powstaje kolejna zagwozdka związana z kierunkiem studiów.

sala uniwersytetu w Warszawie

A może Warszawa?

Uniwersytety w Polsce cieszą się ogromną popularnością. Co roku zwiększa się liczba chętnych składających podania ze świadectwami maturalnymi. Szczególnie oblegane są studia w Warszawie. Po pierwsze, dlatego że jest ona stolicą Polski, dużym miastem, w którym młodzi ludzie widzą więcej perspektyw i możliwości rozwoju. Po drugie, ze względu na nie ustępowanie pierwszego miejsca w rankingach najlepszych uniwersytetów w Polsce i po trzecie, po prostu wszyscy chcą studiować na jak najbardziej prestiżowej uczelni.

nauka w uniwerystecie w Polsce

Chcesz dostać się na studia?

Zacznij od sprawdzenia wytycznych na danej uczelni. To pomoże Ci się skupić na przedmiotach, które będą brane pod uwagę przy rekrutacji na wybrany przez Ciebie kierunek. I chociaż wybór kierunku studiów nie należy do najłatwiejszych, to zapewniam, że dzięki poniższym radom świetnie sobie z tym poradzisz.

W czym jesteś najlepszy?

Cudownie byłoby studiować, to co naprawdę cię interesuje. Nie zawsze jednak się to udaje i często nastolatkowie decydują się na kierunek, na który po prostu ich przyjęto. Warto jednak najpierw konkretnie określić swoje preferencje i ustalić w czym jesteś najlepszy. Do najpopularniejszych i najogólniejszych podziałów należy podział na humanistów i ścisłowców. Jeśli wiesz do jakiej grupy należysz jest to dla ciebie dużym ułatwieniem. Szukaj kierunków zaliczających się do danej grupy. Lubisz pisać, interpretować dzieła polskich poetów, nie masz problemu z gramatyką, a wszelkie ciekawostki językowe są dla ciebie pożywką? Wybierz polonistykę, a jeśli dodać do tego otwartość i przyjazne usposobienie? Brzmi jak dobry materiał na pedagoga. Jeśli jednak nie widzisz niczego lepszego niż głowienie się nad coraz to trudniejszymi zadaniami matematycznymi, a eksperymenty chemiczne przyprawiają cię o dreszczyk adrenaliny - wybierz kierunek ścisły.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.

Najpopularniejsze wpisy:

Najnowsze wpisy:

Najnowsze komentarze:

Kamila 1 miesięcy temu Jak spędzić wakacje w Polsce?
Mi też się wydaje, że teraz wakacje w Polsce są niedoceniane. Coraz częściej słyszy się ...
Bogdan 2 miesięcy temu Najciekawsze atrakcje w Nowym Sączu
Ten wpis o atrakcjach w Nowym Sączu jest naprawdę fantastyczny i bardzo pomocny! Dzięki niemu ...
Sama zmagam się z opadającymi powiekami, ale nie sądziłam, że u niektórych ten problem może ...
Absolutnie zgadzam się z tym, że polskie góry są warte odkrywania 😍 Mówię to jako miłośniczka wędrówek! ...
Bardzo cenię sobie polskie góry. Mają niesamowity klimat, do którego lubię wracać. Jednak muszę przyznać, ...