W jakich sytuacjach wskazana jest psychoterapia dla par?

Psychoterapia jest rozwiązaniem, na które obecnie decyduje się coraz większa liczba osób. Terapia może obejmować oboje partnerów, kiedy w związku zaczynają pojawiać się problemy. Psychoterapia par może pomóc w znalezieniu źródeł problemów, a także w odnalezieniu wewnętrznej równowagi i spokoju.

Na czym polega psychoterapia dla par?

Głównym zadaniem psychoterapii dla par jest znalezienie źródeł pojawiających się problemów w związku partnerów, a także nauka, jak sobie z nimi radzić. Terapia ma skłonić partnerów do wspólnych przemyśleń i dyskusji. W niektórych przypadkach pozwala też na przepracowanie traum z przeszłości, których konsekwencje są odczuwalne w relacji partnerów. Jeśli jesteś z okolic Trójmiasta i twój związek przeżywa kryzys, to pomocna może okazać się terapia dla par - psycholog w Gdyni będzie w stanie zaoferować Ci tego rodzaju pomoc i odbudować zdrowe relacje partnerskie. 

Terapia małżeńska pozwala na wzajemne otworzenie się przed terapeutą, na nazwanie swoich odczuć i emocji, które towarzyszą w trakcie kłótni i sprzeczek. Partnerzy uczą się, jak poszukiwać w sobie rozwiązań, które pomogą im odnaleźć zgodność. W niektórych przypadkach wspólna terapia może być też impulsem do rozstania w zgodzie, bez sprzeczek i wzajemnych pretensji. Pomaga to uchronić się przed toksycznym związkiem, w którym partnerzy cierpią i przynoszą sobie nawzajem ból. 

Psychoterapia dla par – czy tylko dla małżeństw?

Psychoterapia dla par, nazywana również terapią małżeńską, nie oznacza, że z jej pomocy mogą korzystać jedynie osoby pozostające w formalnych związkach. Z terapii powinny korzystać wszystkie pary, które z różnych przyczyn przechodzą kryzysy w związku. Często przyczyny problemów tkwią w psychice jednej lub obu stron, dlatego by do nich dostatecznie dotrzeć, potrzebna jest pomoc terapeuty. Jeśli szukasz wsparcia psychologicznego i uważasz, że Twój związek potrzebuje pomocy to koniecznie wejdź na stronę https://www.pomocwlabiryncie.pl/o-mnie i sprawdź kompetencje polecanego psychologa z Gdyni.

Niemal w każdym związku pojawiają się problemy, szczególnie gdy trwa on dłuższy czas. Jest to zupełnie normalne, jednak kiedy sprzeczki zaczynają przeradzać się w codzienne kłótnie, jest to znak, że niezbędna może okazać się psychoterapia dla par. Każda para może poszukiwać pomocy u profesjonalistów, którzy swoją wiedzą i doświadczeniem, najczęściej pomagają znaleźć nić porozumienia. Odnalezienie wspólnej drogi jest prostsze dla partnerów, którzy z pomocą terapeuty przepracują skrywane w sobie urazy.

Ile zwykle trwa psychoterapia dla par?

Długość trwania psychoterapii zawsze jest zależna od ilości problemów w związku, a także zaangażowania obojga partnerów w proces terapeutyczny. Terapia małżeńska zazwyczaj trwa od 6 miesięcy do nawet roku. Spotkania w ramach psychoterapii najczęściej odbywają się raz w tygodniu, jednak jest to zależne od możliwości i preferencji partnerów. Jeżeli interesuje Cię terapia dla par sprawdź cenę sesji pod adresem: https://www.pomocwlabiryncie.pl#terapia-par-Gdynia i zapisz się na swoją pierwszą wizytę. Czas między kolejnymi spotkaniami pozwala na przepracowanie tematów każdej sesji terapeutycznej. Umożliwia w prowadzenie w życie zmian, które stopniowo udaje się osiągnąć po każdym spotkaniu. Już kilka miesięcy trwania psychoterapii pozwala na samorozwój oraz odkrywanie własnych emocji, które wpływają na relację.