Skip to main content

W jakich sytuacjach wskazana jest psychoterapia dla par?

Dodaj komentarz

Psychoterapia jest rozwiązaniem, na które obecnie decyduje się coraz większa liczba osób. Terapia może obejmować oboje partnerów, kiedy w związku zaczynają pojawiać się problemy. Psychoterapia par może pomóc w znalezieniu źródeł problemów, a także w odnalezieniu wewnętrznej równowagi i spokoju.

Na czym polega psychoterapia dla par?

Głównym zadaniem psychoterapii dla par jest znalezienie źródeł pojawiających się problemów w związku partnerów, a także nauka, jak sobie z nimi radzić. Terapia ma skłonić partnerów do wspólnych przemyśleń i dyskusji. W niektórych przypadkach pozwala też na przepracowanie traum z przeszłości, których konsekwencje są odczuwalne w relacji partnerów. Jeśli jesteś z okolic Trójmiasta i twój związek przeżywa kryzys, to pomocna może okazać się terapia dla par - psycholog w Gdyni będzie w stanie zaoferować Ci tego rodzaju pomoc i odbudować zdrowe relacje partnerskie. 

Terapia małżeńska pozwala na wzajemne otworzenie się przed terapeutą, na nazwanie swoich odczuć i emocji, które towarzyszą w trakcie kłótni i sprzeczek. Partnerzy uczą się, jak poszukiwać w sobie rozwiązań, które pomogą im odnaleźć zgodność. W niektórych przypadkach wspólna terapia może być też impulsem do rozstania w zgodzie, bez sprzeczek i wzajemnych pretensji. Pomaga to uchronić się przed toksycznym związkiem, w którym partnerzy cierpią i przynoszą sobie nawzajem ból. 

Psychoterapia dla par – czy tylko dla małżeństw?

Psychoterapia dla par, nazywana również terapią małżeńską, nie oznacza, że z jej pomocy mogą korzystać jedynie osoby pozostające w formalnych związkach. Z terapii powinny korzystać wszystkie pary, które z różnych przyczyn przechodzą kryzysy w związku. Często przyczyny problemów tkwią w psychice jednej lub obu stron, dlatego by do nich dostatecznie dotrzeć, potrzebna jest pomoc terapeuty. Jeśli szukasz wsparcia psychologicznego i uważasz, że Twój związek potrzebuje pomocy to koniecznie wejdź na stronę https://www.pomocwlabiryncie.pl/o-mnie i sprawdź kompetencje polecanego psychologa z Gdyni.

Niemal w każdym związku pojawiają się problemy, szczególnie gdy trwa on dłuższy czas. Jest to zupełnie normalne, jednak kiedy sprzeczki zaczynają przeradzać się w codzienne kłótnie, jest to znak, że niezbędna może okazać się psychoterapia dla par. Każda para może poszukiwać pomocy u profesjonalistów, którzy swoją wiedzą i doświadczeniem, najczęściej pomagają znaleźć nić porozumienia. Odnalezienie wspólnej drogi jest prostsze dla partnerów, którzy z pomocą terapeuty przepracują skrywane w sobie urazy.

Ile zwykle trwa psychoterapia dla par?

Długość trwania psychoterapii zawsze jest zależna od ilości problemów w związku, a także zaangażowania obojga partnerów w proces terapeutyczny. Terapia małżeńska zazwyczaj trwa od 6 miesięcy do nawet roku. Spotkania w ramach psychoterapii najczęściej odbywają się raz w tygodniu, jednak jest to zależne od możliwości i preferencji partnerów. Jeżeli interesuje Cię terapia dla par sprawdź cenę sesji pod adresem: https://www.pomocwlabiryncie.pl#terapia-par-Gdynia i zapisz się na swoją pierwszą wizytę. Czas między kolejnymi spotkaniami pozwala na przepracowanie tematów każdej sesji terapeutycznej. Umożliwia w prowadzenie w życie zmian, które stopniowo udaje się osiągnąć po każdym spotkaniu. Już kilka miesięcy trwania psychoterapii pozwala na samorozwój oraz odkrywanie własnych emocji, które wpływają na relację. 

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.