Co robić w wolnym czasie w Gdyni?

Gdynia to przepiękne miasto, które znane jest przede wszystkim ze swojego niesamowitego portu, który co roku odwiedzają tysiące turystów. W okresie, gdy pogoda nie rozpieszcza, Gdynia jest miastem, które nadal ma bardzo dużo do zaoferowania. Na terenie tego przepięknego miasta można znaleźć wiele miejsc, które gwarantują świetną zabawę zarówno dzieciom, jak i dorosłym. W tym artykule przedstawimy najważniejsze atrakcje miasta Gdynia, które warto odwiedzić w wolnym czasie.

Czytaj więcej

Weekend w Krakowie - co warto zwiedzić i gdzie się zatrzymać?

Kraków nieustannie przyciąga do siebie całe rzesze turystów, niezależnie od tego czy jest akurat upalne lato, czy też mroźna zima. Liczne muzea i zabytki, ale również niespotykana nigdzie indziej atmosfera, składnia do odwiedzin w dawnej stolicy. W tak dużej ofercie kulturalnej i rozrywkowej z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Co zobaczyć w trakcie krótkiej wizyty w Krakowie?

Czytaj więcej

Jakie są numery kierunkowe telefonów w EU?

W dobie telefonów komórkowych nie pamięta się już tak bardzo czasów, gdy przy wybieraniu numeru telefonu do innego miasta konieczne było wybranie odpowiedniego numeru kierunkowego. Numery komórkowe nie potrzebują już takich zabiegów, można dodzwonić się bez używania numeru kierunkowego do użytkownika w innym mieście, ale nadal funkcjonują numery kierunkowe w przypadku używania telefonów stacjonarnych. Podobnie sytuacja ma się przy połączeniach międzynarodowych. Na terenie całej Unii Europejskiej obowiązuje ten sam system wybierania połączeń. Numer kierunkowy każdego kraju w UE poprzedzony jest dwoma zerami (00). Jeśli nie możesz dodzwonić się do kogoś z innego kraju ułatwiamy Ci to zadanie Poniżej podajemy numery kierunkowe poszczególnych państw w Unii Europejskiej (i nie tylko).

Czytaj więcej