Skip to main content

Bieszczady jako jedne z najpiękniejszych gór świata

Dodaj komentarz

W ostatnich latach na popularności zyskało powiedzenie "rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady". Dlaczego tak się stało? Odpowiedź jest prosta: ponieważ Bieszczady są miejscem chyba najmniej skażonym ludzką obecnością. Dzikie, trudno dostępne lasy, niesamowite, zielone widoki ze szczytów, jeszcze nie tak dużo turystów - to sprawia, że te góry są wyjątkowe, urzekające i działają jak narkotyk. Chce się je chłonąć więcej i więcej.

pasmo gór w Bieszczadach

Jak się przygotować do trekkingu?

Wycieczka do południowo-wschodniej Polski w Bieszczady może być spontaniczna, zorganizowana nawet w jeden dzień. Góry nie są tak wymagające jak na przykład Tatry, mimo to, trekking w nich jest wyjątkowo przyjemny, dostarczający doskonałych wrażeń widokowych i obcowania z przyrodą. Przemierzenie bieszczadzkich szlaków pozwala na relaks i odpoczynek od zgiełku dnia codziennego.

widok podczas trekkingu w Bieszczadach

Najwyższy szczyt

Góry te nie należą do najwyższych w Polsce. Najwyższym szczytem jest Tarnica, która ma wysokość 1346 metrów nad poziomem morza i należy do Korony Gór Polski. Jest więc to obowiązkowy szczyt dla chcących zdobyć wszystkie najwyższe góry w kraju. Jednak Bieszczady to nie tylko góry. Znajduje się tam również bardzo malownicze Jezioro Solińskie wraz z zaporą wodną, którą po prostu trzeba zobaczyć. Jezioro otoczone zalesionymi wzgórzami jest widokiem wręcz nie do opisania. Co więcej, jako turyści mamy możliwość odbycia rejsu po jeziorze, pływania żaglówkami i innymi sprzętami.

Inne aktywności w Bieszczadach

Wycieczka w Bieszczady to idealny sposób na spędzenie urlopu, weekendu, a także chociażby jednego dnia. Mamy tu do wyboru wiele aktywności - spacerowanie, trekking, pływanie po jeziorze, zwiedzanie zabytków. Każdy z nas znajdzie coś dla siebie i odjeżdżając z Bieszczad, będziemy chcieli wrócić tu jak najszybciej.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.