Jakie są numery kierunkowe telefonów w EU?
W dobie telefonów komórkowych nie pamięta się już tak bardzo czasów, gdy przy wybieraniu numeru telefonu do innego miasta konieczne było wybranie odpowiedniego numeru kierunkowego. Numery komórkowe nie potrzebują już takich zabiegów, można dodzwonić się bez używania numeru kierunkowego do użytkownika w innym mieście, ale nadal funkcjonują numery kierunkowe w przypadku używania telefonów stacjonarnych. Podobnie sytuacja ma się przy połączeniach międzynarodowych. Na terenie całej Unii Europejskiej obowiązuje ten sam system wybierania połączeń. Numer kierunkowy każdego kraju w UE poprzedzony jest dwoma zerami (00). Jeśli nie możesz dodzwonić się do kogoś z innego kraju ułatwiamy Ci to zadanie Poniżej podajemy numery kierunkowe poszczególnych państw w Unii Europejskiej (i nie tylko).
Międzynarodowe numery kierunkowe:
Pamiętaj, że każdy numer poprzedzić należy twoje zerami (00), a następnie wybrać numer z poniższej listy.
- Albania: 355
- Austria: 43
- Belgia: 32
- Bułgaria: 359
- Chorwacja: 385
- Cypr: 357
- Czechy: 420
- Dania: 45
- Estonia: 372
- Finlandia: 358
- Francja: 33
- Grecja: 30
- Hiszpania: 34
- Holandia: 31
- Irlandia: 353
- Islandia: 354
- Litwa: 370
- Łotwa: 371
- Luksemburg: 352
- Malta: 356
- Niemcy: 49
- Norwegia: 47
- Polska: 48
- Portugalia: 351
- Słowacja: 421
- Słowenia: 386
- Szwecja: 46
- Węgry: 36
- Wielka Brytania, Anglia i Szkocja: 44
- Włochy: 39
Międzynarodowe numery kierunkowe telefonów będą przydatne na wyjazdach i w razie konieczności skontaktowania się z kimś bliskim, kto wyjechał za granicę. Warto też zwrócić uwagę na ostatnio bardzo często pojawiający się proceder wydzwaniania różnych telefonów z obcymi numerami kierunkowymi.
Uwaga na oszustów
W dobie podróżowania po świecie i częstych wyjazdów za granicę zdarza się, że rozmawiamy z różnymi osobami z różnych zakątków świata. Nie ma w tym nic dziwnego szczególnie jeśli jesteśmy osobami znającymi języki obce lub pracującymi w międzynarodowej firmie, która ma wiele kontaktów z zagranicznymi kontrahentami. Jednak warto zwracać uwagę zanim odbierzemy swój telefon czy oczekujemy z danego kraju połączenia lub znamy kogoś z tego kraju. Bardzo często zdarza się, że oszuści wykorzystują sytuację i dzwonią z różnych zagranicznych numerów z dziwnymi numerami kierunkowymi. Odebranie takiego połączenia może sporo kosztować, a operatorzy telefoniczni często nie chcą uznawać reklamacji w przypadku odebrania takiego połączenia. Dlatego warto być uważnym i jeśli nie oczekujemy i nie znamy danego numeru kierunkowego przed odebraniem lepiej wcześniej upewnić się Internecie czy dany numer nie jest wpisany na czarna listę. W sieci działa kilka stron dzięki, którym można zweryfikować dany numer i jeśli okaże się nieszkodliwy zawsze można odebrać połączenie za drugim razem.
Nasza powyższa lista międzynarodowych numerów kierunkowych może być też przydatna by zweryfikować z jakiego kraju nadchodzi połączenie.
Numery kierunkowe innych krajów europejskich poza Unią Europejską
Jeśli podróżujesz po Europie, ale poza granicami Unii Europejskiej, to również może być konieczne, by skorzystać z międzynarodowych numerów kierunkowych. Oto lista numerów kierunkowych dla krajów europejskich, które nie są częścią UE:
- Andora: 376
- Armenia: 374
- Azerbejdżan: 994
- Białoruś: 375
- Bośnia i Hercegowina: 387
- Gruzja: 995
- Liechtenstein: 423
- Macedonia Północna: 389
- Mołdawia: 373
- Czarnogóra: 382
- Rosja: 7
- San Marino: 378
- Serbia: 381
- Szwajcaria: 41
- Turcja: 90
- Ukraina: 380
Kiedy dzwonisz do jednego z powyższych krajów, pamiętaj, by zacząć numer od dwóch zer (00), a następnie podać odpowiedni numer kierunkowy kraju. Tak samo jak w przypadku krajów UE, warto zwracać uwagę na to, skąd dzwonią do nas nieznane numery, by uniknąć ewentualnych kosztów czy oszustw. W razie wątpliwości warto korzystać z różnych stron internetowych, na których można sprawdzić, czy dany numer jest zaufany.
lub dodaj komentarz jako gość
Najpopularniejsze wpisy:
-
Numery kierunkowe w Polsce - skąd pochodzi kierunkowy 33?
-
Jakie są numery kierunkowe telefonów w EU?
-
Zakwaterowanie nad polskim morzem
-
Jak przygotować się do zabiegu makijażu permanentnego?
-
Jak zorganizować udany wieczór panieński? Event Planner podpowiada.
Najnowsze wpisy:
-
Czy na sprzedaży złomu można zarobić?
-
Jakie rodzaje koszul męskich warto mieć w swojej szafie?
-
Co trzeba wiedzieć o OZE?
-
Jak spędzić wakacje w Polsce?
-
Najciekawsze atrakcje w Nowym Sączu