Skip to main content

Na co zwrócić uwagę przy wyborze sali szkoleniowej?

1 komentarz

Na sukces firmy składa się wiele elementów. Wśród nich są z pewnością odpowiednie zaplecze, zdolności przywódcze, innowacyjne pomysły i plan rozwoju. Niemniej ważne są również kompetencje pracowników, o czym zdaje sobie sprawę coraz więcej przedsiębiorców. Tłumaczy to rosnącą popularność różnego rodzaju szkoleń, podnoszących kwalifikacje osób, zatrudnionych w firmach. Pozwalają one nie tylko odświeżyć posiadaną już wiedzę, ale również zdobyć nowe umiejętności i rozbudzić motywację do podejmowania dalszych wyzwań zawodowych. Taka postawa przynosi z pewnością korzyści, odzwierciedlające się w jakości pracy i jej produktywności.

Szkolenia jako ważny składnik rozwoju przedsiębiorstwa

Na dobre szkolenie składają się nie tylko przekazywane treści, choć stanowią one znaczną część przyszłego sukcesu. To jednak jeszcze nie wszystko. Przygotowując lub też wybierając szkolenia dla pracowników, warto zwrócić uwagę na miejsce, w którym się one odbywają. Odpowiednia sala, mająca cechy pomieszczenia konferencyjnego, pozwala wprowadzić wśród uczestników dobrą atmosferę i sprzyja lepszemu przyswajaniu wiedzy, co z kolei przekłada się na kompetencje, zdobyte w trakcie zajęć. To, gdzie odbywa się szkolenie, nie jest bowiem zupełnie obojętne dla jego przebiegu i jakości przekazywanych treści. 

Najważniejsze cechy dobrej sali konferencyjnej

Wbrew pozorom, organizowanie szkoleń wcale nie jest łatwym zadaniem. Aby były one wartościowe, należy zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników. Niezwykle ważne przy organizacji szkoleń jest również oświetlenie sali i sprzęt, jaki wykorzystywany jest przez prowadzącego. Merytoryczny wykład, nawet bardzo ciekawy, potrafi znudzić po dłuższym czasie. Dlatego też ważne jest, aby w wyposażeniu sali znajdowały się takie pomoce, jak chociażby rzutnik, tablica i mazaki oraz dostęp do Internetu. Mogą one znacząco podnosić atrakcyjność przekazywanych treści, poprzez ich urozmaicenie. Dodatkowo ważne jest również oświetlenie i nagłośnienie, budujące wspomniany już wcześniej komfort. Tego typu udogodnienia oferuje Hotel Gal w Tarnowie, o których można przeczytać na stronie dedykowanej sali konferencyjnej - https://www.hotelgaltarnow.pl/oferta/sala-konferencyjna, dzięki której można w łatwy i szybki sposób dokonać rezerwacji sali, poprzez uzupełnienie formularza kontaktowego. 

Niewątpliwie jest nim, określenie dokładnej liczby osób, mających wziąć udział w zajęciach. Sala powinna być dostosowana do ilości uczestników tak, aby mogli oni komfortowo spędzić czas, przeznaczony na podnoszenie kwalifikacji. Sprzyja temu dodatkowo klimatyzacja w letnie upały i ogrzewanie zimą. Wie o tym każdy, kto kiedykolwiek zmuszony był spędzić kilka godzin w przegrzanym lub też – wprost przeciwnie – w zbyt chłodnym pomieszczeniu. Wszystko to buduje jakość szkolenia i pozwala w pełni zaangażować się w jego treść, bez rozproszenia uciążliwymi czynnikami, pochodzącymi z otoczenia.

Hotel GAL w Tarnowie

W trakcie długich szkoleń warto również pomyśleć o cateringu lub też innego rodzaju poczęstunku dla uczestników. Konieczność spędzenia długiego czasu w sali konferencyjnej może być wyjątkowo uciążliwa, jeśli pracownicy nie mają zapewnionej przerwy, którą można wypełnić kubkiem gorącej herbaty lub kawy. Wszystko to powinno znaleźć się w programie zajęć. O ich wartości świadczą bowiem nie tylko przekazywane treści, ale całe otoczenie, wpływające na nastroje uczestników i zachęcające do aktywnego udziału w szkoleniu. Wszystkie wymienione warunki spełnia sala konferencyjna Hotelu Gal w Tarnowie. Organizowane tutaj szkolenia z pewnością przyczynią się do rozwoju kompetencji pracowników, a w konsekwencji do sukcesu przedsiębiorstwa.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
  • Ten komentarz czeka na zatwierdzenie (jest widoczny tylko dla Ciebie).
    Krzysztof · 4 miesięcy temu
    Pierwszy raz w życiu organizuję szkolenie, które będzie wymagało wynajęcia sali szkoleniowej. Do tej pory nie spotkaliśmy się wszyscy całą ekipą z mojej firmy i w końcu nadchodzi ten pierwszy raz. Myślę, że bardzo cenną uwagą jest to, żeby zadbać o catering, nie pomyślałem o tym!