Skip to main content

Najciekawsze atrakcje w Nowym Sączu

Nowy Sącz to miasto położone w województwie małopolskim, które ma niezwykle długą i barwną historię. Położone w nim jest wiele atrakcji i miejsc historycznych, do których warto zajrzeć.

Co warto zwiedzić w Nowym Sączu?

Miasteczko Galicyjskie w Nowym Sączu - dlaczego warto odwiedzić?

Jest to niezwykle unikatowe miejsce, które zachowało swój dawny klimat. Historyczne obiekty zostały zrekonstruowane, więc miasteczko wygląda, jak za dawnych lat. Znajdziecie tutaj starosądecki Ratusz, remizę strażacką, stare domy mieszkalne z warsztatami rzemieślniczymi, a nawet dwór szlachecki! Twoje dzieci mogą poczuć się jak księżniczki, czy rycerze, a Ty w międzyczasie zwiedzisz niesamowite miejsca Nowego Sącza.

Na terenie miasteczka można zjeść w gospodzie lub wypić pyszną kawę w kawiarni. Idealne miejsce, do którego warto się udać, kiedy nocleg zarezerwowany masz z rodziną lub znajomymi w pokojach gościnnych Zygmuntowska przy ul. Zygmuntowskiej 17 w Nowym Sączu!

Dom Robotniczy - 110 lat historii na wyciągnięcie ręki

Dom ten do użytku oddano właśnie 110 lat temu. Był to wówczas ośrodek kultury w dzielnicy kolejowej. Dom wznieśli właśnie kolejarze. Powodem tego było to, iż nie zadowalała ich praca we wcześniej stojącym już tam Towarzystwie Gimnastycznym "Sokół".

Dom Robotniczy nadal stoi w Nowym Sączu i cieszy się ogromną popularnością. Obecnie w tym starym ośrodku kultury można wynająć pokój. Przy ul. Zygmuntowskiej 17 na gości czekają Pokoje gościnne Zygmuntowska (Tel: 690 980 349), oferując im nocleg w historycznym miejscu na mapie Nowego Sącza.

Gdzie warto zatrzymać się na nocleg w Nowym Sączu?

Zamek w Nowym Sączu - przemierzaj historyczne mury

Jest to zamek nowosądecki, który wzniósł w latach 1350-1360 król Kazimierz Wielki. Posiadał on mury miejskie i chronił dostępu do miasta przed niechcianymi gośćmi. Nocując w Nowym Sączu, czy tylko przejeżdżając, wprost musisz z rodziną odwiedzić Basztę Kowalską, która została pozostałością po zamku.

Mury Miejskie w Nowym Sączu - jak wyglądało kiedyś wejście do miasta?

Jeżeli chcesz poznać odpowiedź na to pytanie, najlepiej zobaczyć to naocznie i wybrać się pod mury miejskie właśnie w Nowym Sączu. Już w XIV wieku miasto to otaczał łańcuch obramowań wraz z trzema bramami miejskimi oraz systemem baszt. Taka konstrukcja miała chronić przed niechcianymi gośćmi. Na basztach zawsze stali strażnicy, którzy informowali miasto o zagrożeniu.

Dzisiaj z pozostałości muru zobaczysz Basztę Kowalską przy zamku, mur obronny o długości aż 20 metrów i wysokości aż 5 metrów koło Bazyliki św. Małgorzaty, mur przy ulicy Zakościelnej. Koło ulicy Matejki zachowana została także reliktowa część wału ziemnego. Znajduje się to przy placu targowym, który także warto zobaczyć.

Bazylika św. Małgorzaty - miejsce sakralne, w którym warto odmówić krótką modlitwę

Bazylika ta stoi niedaleko rynku w Nowym Sączu. Jest to gotycki kościół, o którym pierwsze wzmianki pojawiały się już koło 1303 roku. Warto przejść się do niego na modlitwę lub po prostu zwiedzić to piękne, historyczne miejsce.

Jakie atrakcje warto zobaczyć w Nowym Sączu?

Czy Nowy Sącz nadal przyciąga turystów w 2024 roku?

Nowy Sącz nieprzerwanie fascynuje podróżujących swoim dziedzictwem i nowymi miejscami do odkrycia. W 2024 roku miasto wciąż emanuje swoim unikatowym urokiem, przyciągając turystów z całego świata. Nowe atrakcje i restauracje sprawiają, że zwiedzanie Nowego Sącza staje się jeszcze bardziej ekscytujące.

Czym zaskoczy Cię Nowy Sącz w tym roku? Możesz zobaczyć nową ekspozycję w Muzeum Regionalnym, prezentującą artefakty z historii regionu albo nowoczesny park rozrywki, który zapewni rozrywkę całej rodzinie. Bez względu na to, czy jesteś miłośnikiem historii, kultury, czy po prostu chciałbyś przeżyć niesamowite doświadczenia, Nowy Sącz w 2024 roku może zagwarantować Ci rozrywkę.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
  • Ten komentarz czeka na zatwierdzenie (jest widoczny tylko dla Ciebie).
    Bogdan · 2 miesięcy temu
    Ten wpis o atrakcjach w Nowym Sączu jest naprawdę fantastyczny i bardzo pomocny! Dzięki niemu odkryłem wiele interesujących miejsc, o których wcześniej nie wiedziałem. Szczególnie zaintrygował mnie opis Miasteczka Galicyjskiego z jego historycznymi obiektami i atmosferą dawnych lat. Informacje o Domu Robotniczym i Zamku w Nowym Sączu są również niezwykle ciekawe. To świetne, że można tak pięknie połączyć zwiedzanie z historią i kulturą regionu. Z pewnością wykorzystam te informacje podczas mojej następnej wizyty w Nowym Sączu. Dziękuję za podzielenie się tymi cennymi wskazówkami!

Najpopularniejsze wpisy:

Najnowsze wpisy:

Najnowsze komentarze:

Kamila 1 miesięcy temu Jak spędzić wakacje w Polsce?
Mi też się wydaje, że teraz wakacje w Polsce są niedoceniane. Coraz częściej słyszy się ...
Bogdan 2 miesięcy temu Najciekawsze atrakcje w Nowym Sączu
Ten wpis o atrakcjach w Nowym Sączu jest naprawdę fantastyczny i bardzo pomocny! Dzięki niemu ...
Sama zmagam się z opadającymi powiekami, ale nie sądziłam, że u niektórych ten problem może ...
Absolutnie zgadzam się z tym, że polskie góry są warte odkrywania 😍 Mówię to jako miłośniczka wędrówek! ...
Bardzo cenię sobie polskie góry. Mają niesamowity klimat, do którego lubię wracać. Jednak muszę przyznać, ...