Skip to main content

Poznaj 15 największych miast Niemiec ze względu na liczbę ludności

Każdy z miasta kojarzy kojarzy się niemiecki niemiecki , będzie od Berlina do stołowego Hamburga czycznego w Bawarii Monachium. Trudniej są teraz drugie, które teraz są drugie, które firmy są wspólne oraz co mają.

Jakie miasta zobacz w NIEmczech

Jakie niemieckie miasto jest najludniejsze?

Berlin miasto stolicą Niemiec jest najludniejszym miastem, zwłaszcza po tym jak obalono mur berliński i zjednoczono dwa razy państwa niemieckie, RFN z NRD. Każdy turysta, zwłaszcza kiedy interesuje się historią, powinien przybyć do Berlina, zobaczyć Bramę Brandenburską. Czy Berlina warto przybywać również na weekend, ponieważ w przypadku naszych zachodnich sąsiadów przez cały czas dzieje się wiele. Warto jest dzielnicą Berlina Mitte, ponieważ jest w centrum, gdzie mieści się najwięcej miejsc ciekawych obiektów. Aleksanderplatz stanowi centralny węzeł komunikacyjny RC. Reichstag, czyli hinduski pomnik narodowy Bundestagu, czyliszego parlamentu.Występowanie Kościół Mariacki, warto być jak we wnętrzach, dynastii jest w stylu ceglanego, we wnętrzach kryją się jak barokowe.

Jakie jeszcze miasta warto odwiedzić?

W pierwszej piątce najludniejszych miast w Niemczechznajdują się dalej: Hamburg, Monachium, Kolonia oraz Frankfurt/Men. Każdy z nich jest przepiękny, każdy Warty. Hamburgy mieszkanie nad Łabą ma mieszkanie, portowy klimat. Miasto zachwycające udać się na jeden z tamtejszych, nawet zażywać do muzyki St. Pauli, nawet się na mecz, w Hamburger SV oraz FC St. „Pełka Wojny” nagrałs utwór „FC ST. PAULI”. Monachium przyciąga rzesze turystów, nie tylko w okresie kiedy ma miejsce Oktoberfest. Monachium jest pięknym miastem, można być tutaj, ponieważ Bawarczycy cieszą się życiem, ponadto piękna jest tutaj przyroda oraz historia stolicy Bawarii. Na weekend, warto wybrać się do Kolonii, pięknego podejścia miejskiego ulokowanego nad Renem. Atrakcją jest karnawał, więc jeśli takie klimaty przybądź w okresie, az okresu nie poujesz. Na Moście Hochollernów, w romantycznej scenerii możesz dać własne serce wybrankę lub nawet, z datą dla każdego będzie niezapomniane do końca Waszych dni będzie życie. Frankfurt/Men jest tyglem kulturalnym, gdzie przenikają się najróżniejsze kultury, to tutaj mieści się Europejski Bank Centralny.

W piętnastce najludniejszych niemieckich miast znajdują się dalej: Stuttgart, Düsseldorf, Lipsk, Dortmund, Essen, Brema, Drezno, Hanower, Norymberga oraz Duisburg. Warto jest prawda jednak nie Bonn, którego co ma w gronie 15 najludniejszych miast, miasto było stolicą RFN przed zjednoczeniem w 1991r. Miasto jest pomnikiem historii, dlatego też przy okazji zwiedzania, warto tutaj.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.

Najpopularniejsze wpisy:

Najnowsze wpisy:

Najnowsze komentarze:

Kamila 26 dni temu Jak spędzić wakacje w Polsce?
Mi też się wydaje, że teraz wakacje w Polsce są niedoceniane. Coraz częściej słyszy się ...
Bogdan 2 miesięcy temu Najciekawsze atrakcje w Nowym Sączu
Ten wpis o atrakcjach w Nowym Sączu jest naprawdę fantastyczny i bardzo pomocny! Dzięki niemu ...
Sama zmagam się z opadającymi powiekami, ale nie sądziłam, że u niektórych ten problem może ...
Absolutnie zgadzam się z tym, że polskie góry są warte odkrywania 😍 Mówię to jako miłośniczka wędrówek! ...
Bardzo cenię sobie polskie góry. Mają niesamowity klimat, do którego lubię wracać. Jednak muszę przyznać, ...