Skip to main content

Weekend w Krakowie - co warto zwiedzić i gdzie się zatrzymać?

Kraków nieustannie przyciąga do siebie całe rzesze turystów, niezależnie od tego czy jest akurat upalne lato, czy też mroźna zima. Liczne muzea i zabytki, ale również niespotykana nigdzie indziej atmosfera, składnia do odwiedzin w dawnej stolicy. W tak dużej ofercie kulturalnej i rozrywkowej z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Co zobaczyć w trakcie krótkiej wizyty w Krakowie?

 Hotel Kraków - Estera

Gdzie zatrzymać się w Krakowie?

Kraków to zdecydowanie największe, ale również i jedno z najpiękniejszych miast Małopolski. Już w czasach panowania pierwszych Piastów miasto było znaczącym ośrodkiem na mapie kraju. To właśnie tutaj przez wiele dziesiątek lat znajdowało się centrum naszej państwowości. Kraków brał również aktywny udział w międzynarodowym handlu, będąc istotnym punktem na mapie wielu szlaków handlowych. Pamiątki po dawnych czasach spotkać można tutaj na każdym kroku, podobnie jak turystów z różnych stron świata. Jeden dzień to zdecydowanie za mało, by choć pobieżnie poznać dawną stolicę Polski. Dlatego też warto przyjechać tutaj na nieco dłużej. Wybierając hotel w centrum, czyli np. Hotel Estera
Estery 6, znajdujący się na ul. Ester 6, 31-056 Kraków (Tel: 12 354 37 77) możemy mieć pewność, że nie braknie nam czasu na najważniejsze zabytki, a wieczory spędzimy w cudownej atmosferze klimatycznych knajpek i restauracji.

Od czego rozpocząć zwiedzanie miasta?

Zwiedzanie Krakowa najlepiej rozpocząć w jego sercu, czyli na Rynku Głównym. Warto od razu zwrócić uwagę na jego kształt, gdyż zachował się on w niezmienionej formie już od czasów lokacji. Rynek otaczają kamienice, datowane na różne epoki i po dziś dzień budzące zachwyt. Nie można przejść także obojętnie obok Kościoła Mariackiego. To zdecydowanie jedna z najpiękniejszych świątyń nie tylko w Krakowie, ale i w całej Polsce. To właśnie tutaj obejrzeć można ołtarz główny, wykonany przez Wita Stwosza oraz polichromie autorstwa Jana Matejki. Przy dobrej pogodzie można wejść również na wieżę, podziwiając widok na miasto. Centrum Ryku Głównego zajmują sukiennice, z urokliwymi kramami. Podziemia to z kolei wyjątkowo ciekawa ekspozycja muzealna. Skupiono się tutaj przede wszystkim na gospodarczej i handlowej stronie miasta.

Hotel Estera Kraków 

Co zwiedzić na krakowskim Kazimierzu?

Krakowski Kazimierz przeżywa prawdziwe apogeum zainteresowania. Jego nazwa wiąże się z osobą króla Kazimierza Wielkiego. Tutaj chętnie osiedlała się ludność żydowska, której Kazimierz zawdzięcza dzisiejszy koloryt. Ślady jej obecności można tutaj zobaczyć po dziś dzień. Najbardziej charakterystyczne są synagogi, budzące spore zainteresowanie wśród turystów. W centrum żydowskiej dzielnicy warto zatrzymać się na posiłek. Idealnym rozwiązaniem będzie Restauracja Esterante, słynąca z dań kuchni polskiej z elementami kuchni żydowskiej oraz fusion. Po posiłku otworzą się przed nami urokliwe uliczki dzielnicy, pozwalające poczuć klimat wyjątkowego miejsca, w którym się naleźliśmy.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.

Najpopularniejsze wpisy:

Najnowsze wpisy:

Najnowsze komentarze:

Kamila 26 dni temu Jak spędzić wakacje w Polsce?
Mi też się wydaje, że teraz wakacje w Polsce są niedoceniane. Coraz częściej słyszy się ...
Bogdan 2 miesięcy temu Najciekawsze atrakcje w Nowym Sączu
Ten wpis o atrakcjach w Nowym Sączu jest naprawdę fantastyczny i bardzo pomocny! Dzięki niemu ...
Sama zmagam się z opadającymi powiekami, ale nie sądziłam, że u niektórych ten problem może ...
Absolutnie zgadzam się z tym, że polskie góry są warte odkrywania 😍 Mówię to jako miłośniczka wędrówek! ...
Bardzo cenię sobie polskie góry. Mają niesamowity klimat, do którego lubię wracać. Jednak muszę przyznać, ...