Skip to main content

Zimowe atrakcje w Krakowie

Dodaj komentarz

Pomimo chłodu i krótkiego dnia, zima również jest wspaniałą porą na zwiedzanie! Spacerując w malowniczych miejscach, podczas spadającego śniegu i niskich temperatur, można świetnie spędzić czas samemu lub z bliskimi. Poniżej znajduje się lista kilku zimowych, krakowskich atrakcji, które zdecydowanie warto zobaczyć.

Hotel Estera Kazimierz

Spędzanie ferii zimowych w Krakowie

Kraków to piękna małopolska miejscowość, która zachęca turystów atrakcjami o każdej porze roku. Zatrzymując się w Krakowie powinno się wybrać odpowiednie zakwaterowanie, tak by po całym dniu atrakcji wrócić do ciepłego i przytulnego miejsca. W tym celu warto zdecydować się na hotel na krakowskim kazimierzu, który oferuje swoim gościom pobyt w otoczeniu szczególnej dzielnicy Krakowa. Kazimierz to jedna z piękniejszych części Krakowa, której wygląd i klimat kształtowany był przez wiele lat. Dzielnica ta przyciąga turystów wieloma zabytkami oraz niepowtarzalną atmosferą. Jest szczególnie piękna w zimię. 

Żywa Szopka przy ulicy Franciszkańskiej

Pierwszą z atrakcji jest coś co szczególnie przypadnie do gustu miłośnikom zwierząt. W żywej szopce, wystawianej corocznie aż od 1991 roku możemy podziwiać między innymi: osiołki, kozy, kucyki oraz lamy. Atrakcję tę możemy oglądać od wieczornych godzin w Wigilię, do drugiego dnia Bożego Narodzenia. Organizatorzy tego wydarzenia to klerycy Wyższego Seminarium Duchownego Franciszkanów w Krakowie, a franciszkański zespół Fioretti co święta koncertuje przy szopce.

Spacer nadwiślańskim brzegiem

Przechadzka przy brzegu rzeki, której niesamowity wygląd dopełnia mroźna sceneria, jest niezwykle relaksującym doświadczeniem. Nad Wisłą również możemy spotkać się ze zwierzętami, ponieważ jest ona miejscem zamieszkania łabędzi oraz kaczek. Gdy woda w rzece jest zamarznięta, spacerują one przy bulwarach. W tym ciężkim dla nich okresie można je dokarmiać, jednak należy pamiętać o odpowiednim pokarmie, gdyż chleb na pewno nim nie jest. Ptaki natomiast będą zadowolone z ziaren zbóż. 

Krakowskie Szopki

Coroczny Konkurs na Najpiękniejszą Szopkę Krakowską jest organizowany aż od 1937 roku. Stał się wieloletnią, krakowską tradycją, podczas której można oglądać własnoręcznie wykonane dzieła. Uczestnicy konkursu są podzieleni na kilka kategorii, dlatego znajdują się tam szopki zrobione przez dorosłych i bardziej doświadczonych, a także przez dzieci. Podczas finału rozstrzygającego się na Rynku Głównym można podziwiać najpiękniejsze z szopek. Jeśli szukasz dodatkowych atrakcji sprawdź oferty specjalne na stronie: https://hotelestera.pl/oferty-specjalne, gdzie widnieje dedykowana oferta dla gości spędzających ferie 2022 w Krakowie. Oprócz oferty dla osób spędzających zimowy urlop w Krakowie, istnieje takaże specjalny pakiet dla dwojga oraz oferta świąteczna. 

Nocleg Kraków Kazimierz

Lodowisko w Parku Jordana

Odkryte lodowisko znajdujące się w okolicach Błoń, to niezwykle klimatyczne miejsce. Sprószona śniegiem okolica nastroi świątecznie, a jazda na łyżwach skutecznie ogrzeje i ochroni przed panującym mrozem. Jest to doskonała lokalizacja, która łączy sport zimowy z zimowym odpoczynkiem w piękniej okolicy. Kraków także oferuje więcej lodowisk- pojeździć również możemy na przykład przy Galerii Krakowskiej.

Jarmark Świąteczny

Idąc nurtem zachodnich krajów, gdzie tradycją są przepięknie jarmarki bożonarodzeniowe, takie jak w Pradze czy Berlinie, Kraków oferuje swoją wersję targu bożonarodzeniowego. Corocznie znajduje się on na płycie Rynku Głównego, obok kościoła świętego Tomasza oraz wokół pomnika Adama Mickiewicza. Jarmark bożonarodzeniowy trwający od końca listopada do końca starego roku, po 31 grudnia zmienia swoją nazwę na jarmark noworoczny. Można tam skosztować takich specjałów jak wędliny, sery i grzańce, a także zakupić różnego rodzaju rękodzieło i biżuterię.

 

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.