Skip to main content

Idealny pierścionek zaręczynowy - jaki kamień wybrać?

Dodaj komentarz

Wybór pierścionka zaręczynowego to poważna decyzja, której podjęcie może wiązać się z niemałym dylematem. Duży wybór zaręczynowych propozycji może przyprawić o zawrót głowy. Jeśli nie wiesz, jak wybrać ten jedyny, powinieneś zapoznać się z rodzajami i symboliką kamieni, by wybrać ten idealny dla przyszłej panny młodej. 

Jaki pierścionek zaręczynowy najlepiej wybrać?

Wybór pierścionka zaręczynowego — co powinieneś wiedzieć?

Poszukiwania doskonałego pierścionka zaręczynowego powinieneś zacząć od podjęcia kilku ważnych decyzji. Musisz zastanowić się, czy postawić na srebro, a może złoto? Pierścionek ma być skromny, czy wolisz duży kamień? Twoja przyszła narzeczona bardziej ucieszy się z klasyki, czy raczej będziesz musiał poszukać czegoś bardziej oryginalnego?

Musisz również dowiedzieć się dyskretnie jaki rozmiar pierścionka nosi Twoja wybranka. Jednak, żeby dobrać odpowiedni wymiar, powinno Ci przyjść do głowy kolejne pytanie o pierścionek zaręczynowy – na którym palcu należy go nosić? Jak widać w procesie podejmowania decyzji może pojawić się wiele wątpliwości.

Jak wybrać idealny moment na zaręczyny?

Kiedy poczujesz, że Twoja partnerka to ta jedyna, to będziesz wiedział, że nadeszła odpowiednia pora. Wtedy możesz zacząć planowanie tego wyjątkowego dnia. Jedną z okazji mogą być walentynki. Pierścionek dla kobiety to zawsze dobry pomysł na prezent, zwłaszcza jeśli będzie wiązał się z tak romantycznym wydarzeniem, jakim są zaręczyny. Symbolem łączącego Was uczucia może zostać biżuteria na walentynki, której przykładową ofertę możesz znaleźć pod adresem https://lodzinscy.eu/blog/porady/walentynkowy-blask-jak-wybrac-idealna-bizuterie-na-dzien-zakochanych i sprawdzić, co w kwestii jej wyboru doradza znany krakowski jubiler.

Jakie kamienie szlachetne do pierścionka zaręczynowego?

Po podjęciu wstępnych decyzji dotyczących wielkości i kruszcu pierścionka pora na wybór głównego punktu — kamienia szlachetnego. Obok najbardziej klasycznego diamentu, inne piękne kamienie, które idealnie nadają się do zaręczynowego pierścionka to:

 • szafir,
 • szmaragd,
 • rubin,
 • topaz,
 • czarny diament,
 • akwamaryn,
 • ametyst.

Należy pamiętać, że każdy z nich, poza walorami estetycznymi, posiada wyjątkową symbolikę, która powinna być dopasowana do narzeczonej. Warto się z nią zapoznać, aby wybrać pierścionek, który oczaruje ją swoim pięknem, ale będzie też osobistą i spersonalizowaną pamiątką.

Z jakim kamieniem szlachetnym wybrać pierścionek zaręczynowy?

Co symbolizują kamienie szlachetne?

 • Pierścionek z diamentem

To najczęstszy i najbardziej klasyczny zaręczynowy wybór. Jednocześnie niezwykle elegancki i drogocenny. Diament to najcenniejszy spośród kamieni szlachetnych. Symbolizuje trwałość i wieczność.

 • Pierścionek z szafirem

Symbolizuje prawdę oraz wierność, a wśród jego właściwości wymienia się obfitość i witalność. Stanowi więc dobrą przepowiednię na nową drogę życia. Chociaż szafir kojarzy się przede wszystkim z niebieskim kolorem, występuje też w innych odsłonach. Na stronie https://lodzinscy.eu/blog/porady/wszystkie-kolory-szafirow-odkryj-ich-piekno-i-symbolike możesz zapoznać się z różnymi kolorami tych kamieni i ich znaczeniem.

 • Pierścionek ze szmaragdem

Zieleń szmaragdu łączy się z jego symboliką — spokojem i harmonią, ale też miłością i lojalnością, które zwiastują udany, szczęśliwy związek.

 • Pierścionek z rubinem

Intensywna czerwień oczywiście oznacza miłość, ale jest też symbolem witalności, ognia i pożądania.

 • Pierścionek z topazem

Topaz uznawany jest za kamień o wielkiej mocy. Jego niebieski kolor symbolizuje duchowy wymiar życia — wewnętrzny rozwój i siłę psychiczną. Dodatkowo topaz jest kamieniem miłości i przyjaźni, dlatego będzie wspaniałym wyborem dla par, dla których przyjaźń jest podstawą miłości.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.