Skip to main content

Jak dbać o włosy farbowane?

Włosy są bardzo ważnym elementem naszego wyglądu. Odpowiednio dobrana fryzura sprawia, że wyglądamy świeżo i promiennie. Wiele osób bardzo lubi eksperymentować i często zmienia kolor swoich włosów. Takie zabiegów nie wpływają jednak zbyt korzystnie na kondycję pasm.

wnętrze salonu fryzjerskiego

Jaki wybrać szampon i odżywkę?

Włosy farbowane wymagają specjalistycznej pielęgnacji. Nie chodzi tu tylko i wyłącznie o stosowanie odpowiednich szamponów czy odżywek. Warto zacząć już od wyboru farby. Te profesjonalne, stosowane w salonach fryzjerskich, na pewno dłużej się utrzymają na naszej głowie i dadzą znacznie lepszy efekt, niż te kupione w supermarkecie. Jeśli mamy włosy farbowane, warto stosować na nie zabiegi pielęgnacyjne i odbudowujące. Bardzo ważne jest też to, aby ograniczyć stosowanie lokówek, suszarek i prostownicy. Warto częściej podcinać końcówki włosów i stosować dietę bogatą w witaminy i sole mineralne, aby włosy były zdrowsze. Nie bójmy się też pytać o porady w salonie fryzjerskim. Zawód fryzjera jest zawodem bardzo trudnym i odpowiedzialnym, ale osoby go wykonujące muszą być dodatkowo otwarte na drugiego człowieka.

dekoloryzacja wykonana w salonie fryzjerskim

Czym jest dekoloryzacja?

Jeśli znudzi nam się kolor, który mamy na głowie i chcemy wrócić do naszego naturalnego, niezbędna będzie dekoloryzacja. Jest to zabieg, w którym usuwa się z włosów barwniki zawarte w farbach. Może być przeprowadzony przy użyciu rozjaśniacza lub ściągaczy koloru. Ten pierwszy sposób jest szybszy, tańszy, ale też mniej delikatny dla włosów. Co prawda profesjonalne preparaty zabezpieczają nasze włosy przed uszkodzeniem, ale nie w takim stopniu, jak przy zastosowaniu drugiej metody, która trwa dłużej i jest łagodniejsza.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.

Najpopularniejsze wpisy:

Najnowsze wpisy:

Najnowsze komentarze:

Kamila 1 miesięcy temu Jak spędzić wakacje w Polsce?
Mi też się wydaje, że teraz wakacje w Polsce są niedoceniane. Coraz częściej słyszy się ...
Bogdan 2 miesięcy temu Najciekawsze atrakcje w Nowym Sączu
Ten wpis o atrakcjach w Nowym Sączu jest naprawdę fantastyczny i bardzo pomocny! Dzięki niemu ...
Sama zmagam się z opadającymi powiekami, ale nie sądziłam, że u niektórych ten problem może ...
Absolutnie zgadzam się z tym, że polskie góry są warte odkrywania 😍 Mówię to jako miłośniczka wędrówek! ...
Bardzo cenię sobie polskie góry. Mają niesamowity klimat, do którego lubię wracać. Jednak muszę przyznać, ...