Skip to main content

Jak pozbyć się cellulitu? - 5 skutecznych sposobów

Cellulit to problem, z którym boryka się wiele kobiet. Jest on zaburzeniem, które pojawia się na naszym ciele z powodu nierównomiernego rozkładu tłuszczu pod skórą. Widocznym efektem, tego, że w naszym organizmie mamy problem z cellulitem, są guzki i nierówności, które najczęściej pojawiają się na nogach, udach lub pośladkach. To właśnie w miejscach, gdzie występują takie nierówności mamy do czynienia z cellulitem, który wygląda nieestetycznie i może przysparzać kompleksów. Na szczęście istnieją sprawdzone sposoby na redukcję lub całkowite pozbycie się cellulitu. Jedne wykorzystują bardziej tradycyjne rozwiązania, natomiast drugie korzystają z dobrodziejstw technologii. W tym artykule postaramy się przedstawić przydatne sposoby na to jak pozbyć się cellulitu.

Usługi kosmetyczne Pszów

Jak pozbyć się cellulitu

Z cellulitem można walczyć za pomocą zabiegów kosmetycznych, które wykonywane są obecni w wielu salonach. Przykładem salonu, który posiada szereg zabiegów redukujących cellulit, jest Salon Kosmetyczny Pszów prowadzony przez Ewę Parzych, znajdujący się przy ul. Pszowskiej 545 w Pszowie (Tel: 32 729 17 29). W ofercie tej firmy znajdziecie zabiegi redukcji cellulitu, które wykorzystują: ultradźwięki, mezoterapię bezigłową, dynamiczny masaż antycellulitowy, zabiegi firmy Bielenda, Leim, Clarena. Na to, jaki zabieg warto wybrać, wpływa kilka czynników, dlatego warto skonsultować się wcześniej z pracownikiem salonu.

Mikrodermabrazja w Pszowie

Cellulit jest często powodem kompleksów, dlatego wiele kobiet chce się go pozbyć za wszelką cenę. Ciało bez cellulitu jest po prostu bardziej atrakcyjne, dlatego warto się zainteresować sprawdzonymi sposobami na walkę z cellulitem. Ciekawym rozwiązaniem, jest stosowanie serum korygującego na cellulit, które występuje w postaci specjalnych ampułek. Serum takie służy do pielęgnacji skóry, w miejscach, gdzie pojawia się cellulit. Najczęściej są to uda, pośladki oraz biodra. Serum zawiera w sobie specjalne ekstrakty roślinne, które mają działanie wyszczuplające, ujędrniające oraz redukujące cellulit. Po regularnym okresie stosowania takiego serum, można zauważyć, że skóra staje się znacznie gładsza.

Skąd bierze się cellulit

Cellulit najczęściej pojawia się u kobiet, które są w okresie dojrzewania, w ciąży lub przechodzą menopauzę. Często powodem, przez który w organizmie pojawia się cellulit, jest niezdrowy tryb życia. Nieodpowiednia dieta, która prowadzi najczęściej do otyłości, jest często głównym czynnikiem, który stoi za pojawianiem się cellulitu. Co ciekawe cellulit nie występuje u mężczyzn na nogach lub ramionach. W dużej mierze jest to związane z występowaniem hormonów oraz z inną budową włókien kolagenu. Warto również wiedzieć o tym, że cellulit dzielimy na cztery różne fazy, które różnią się w sposób znaczący od siebie.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.

Najpopularniejsze wpisy:

Najnowsze wpisy:

Najnowsze komentarze:

Kamila 26 dni temu Jak spędzić wakacje w Polsce?
Mi też się wydaje, że teraz wakacje w Polsce są niedoceniane. Coraz częściej słyszy się ...
Bogdan 2 miesięcy temu Najciekawsze atrakcje w Nowym Sączu
Ten wpis o atrakcjach w Nowym Sączu jest naprawdę fantastyczny i bardzo pomocny! Dzięki niemu ...
Sama zmagam się z opadającymi powiekami, ale nie sądziłam, że u niektórych ten problem może ...
Absolutnie zgadzam się z tym, że polskie góry są warte odkrywania 😍 Mówię to jako miłośniczka wędrówek! ...
Bardzo cenię sobie polskie góry. Mają niesamowity klimat, do którego lubię wracać. Jednak muszę przyznać, ...