Skip to main content

Jak przygotować się do zabiegu makijażu permanentnego?

1 komentarz

Makijaż permanentny zyskuje stale na popularności, ponieważ pozwala on kobietom zaoszczędzić czas, który normalnie poświęcają na codzienne malowanie. Oprócz tego taki makijaż zwiększa wśród kobiet pewność siebie w trakcie pobytu na wakacjach lub na basenie. Dzięki temu zabiegowi możliwe jest utrzymanie idealnych konturów brwi, ust lub oczu. W tym artykule postaramy się opowiedzieć o tym, jak należy do takiego zabiegu się przygotować.

makijaż permanentny warszawa śródmieście

Czym jest makijaż permanentny?

Makijaż permanentny to trwała metoda, która polega na umieszczaniu pigmentu pod powierzchnią naskórka. Cały zabieg wykonywany jest przez profesjonalistów, którzy do wstrzykiwania pigmentu używają specjalnej igły. Czas gojenia po takim zabiegu tra średnio 28-50 dni. Sam makijaż w tym okresie się dopiero utrwala, dlatego finalny efekt jest widoczny dopiero po kilku tygodniach od zabiegu. Pigment utrzymuje się zazwyczaj od 1 roku do 3 lat. Po tym czasie, kiedy makijaż permanentny zacznie zanikać potrzebny, jest kolejny zabieg korygujący, którego celem jest wzmocnienie i odświeżenie efektu. Makijaż permanentny zazwyczaj wykonywany jest w obrębie powiek, ust i brwi. Na stronie: www.martaplawgo.pl/warszawa, gdzie swoje usługi oferuje firma Makijaż Permanentny Marta Plawgo, mieszcząca się przy al. Jana Pawła II 61/216 w Gdańsku (Tel: 697 515 924), pokrótce opisano tego rodzaju zabiegi. 

Jak przygotować się do zabiegu?

Im lepiej się przygotujemy do zabiegu, tym łatwiejsza będzie pigmentacja, a uzyskany efekt będzie lepszy i trwalszy. To jak należy przygotować się do takiego zabiegu, zależy w głównej mierze od partii twarzy, gdzie będzie wykonywany makijaż. Niektóre czynności są wspólne dla ust, oczu i brwi, ponieważ musimy zadbać o odpowiedni stan naszej skóry przed zabiegiem. Jeżeli nasza skóra cierpi na przesuszenie, to warto udać się na zabieg nawilżający, tydzień przed zabiegiem. Przed zabiegiem nie wolno również opalać skóry i stosować zabiegów, które mocno działają podrażniająco lub złuszczająco. Więcej na temat odpowiedniego przygotowania do zabiegu, przeczytasz na stronie: https://www.martaplawgo.pl/oferta, gdzie opisano dodatkowe wymagania, związane m.in. z zakładaniem soczewek. 

Makijaż brwi

Przed takim zabiegiem wskazane jest niedepilowanie brwi przez około miesiąc. Jeżeli skóra cierpi na wysuszenie, to należy ją odpowiednio nawilżać. W tym celu warto stosować odpowiednie maseczki lub ampułkę. Zgrubiała i matowa skóra przed zabiegiem powinna zostać poddana delikatnemu pilingowi. Tłustą skórę trzeba odpowiednio oczyścić. Warto także skorzystać z zabiegu mikrodermabrazji, który sprawi, że pigment łatwiej się wchłonie w naszą skórę.

Makijaż permanentny ust

Przed zabiegiem makijażu permanentnego na ustach trzeba szczególnie zadbać o odpowiednie nawilżenie powierzchni ust. Popękane i spierzchnięte usta gorzej przyjmują pigmentację, dlatego warto wykonać delikatny peeling. Do samego zabiegu można przystąpić dopiero po 2-3 tygodniach od momentu wykonania peelingu ust. Zalecanie jest również stosowanie leku przeciwwirusowego przez 3 dni przed i po zabiegu.

Makijaż permanentny powiek

Tak jak wcześniej wspomniano, warto zadbać o odpowiednie nawilżenie skóry i jej wygładzenie. Przed wykonaniem makijażu zalecane jest także wykonanie kuracji z preparatem, który zawiera rutynę i witaminę C. Dzięki temu wzmocnione zostaną ścianki naczyń krwionośnych, które są szczególnie kruche w okolicach powiek. Usuwamy przed zabiegiem także przedłużone rzęsy i stosujemy odpowiednie odżywki właśnie do rzęs. 

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
  • Ten komentarz czeka na zatwierdzenie (jest widoczny tylko dla Ciebie).
    Paulina · 7 miesięcy temu
    Jak ja bym chciała wykonać sobie makijaż permanentny ust i brwi, ile bym zaoszczędziła czasu na porannym malowaniu! Muszę się nad tym zastanowić, przynajmniej wiem już, jak się do tego przygotować :)