Skip to main content

Jak radzić sobie z opadającymi powiekami? - Czyli wszystko na temat blefaroplastyki

1 komentarz

Jeśli coraz częściej dostrzegasz, że Twoje powieki opadają lub w biegu codziennych czynności przesłaniają Ci źrenice, powinieneś zapoznać się z blefaroplastyką. Jest to zabieg, który skutecznie poprawi jakość Twojego życia poprzez całkowite usunięcie problemu opadających powiek. 

korekta powiek

Korekta powiek - dla kogo?

Proces starzenia się organizmu jest nieunikniony. Z wiekiem skóra staje się naturalnie mniej napięta i zwiotczała. Najczęstszymi problemami estetycznymi w obrębie oczu stają się nazbyt opadające powieki, które mogą nawet ograniczać pole widzenia. Zmiana może występować jedno- lub obustronnie. Skutecznym rozwiązaniem w pozbyciu się problemu na długi czas, bądź nawet na całe życie, jest zabieg zwany plastyką lub korektą powiek górnych. Zabieg jest odpowiedni dla osób w każdym wieku. 

Efekty po zabiegu korekty powiek 

Jeśli już teraz zauważasz u siebie opadające powieki, to wczesne rozwiązanie problemu może pomóc Ci uniknąć ewentualnych powikłań wiążących się z ograniczeniem pola widzenia. Przeprowadzenie takiego zabiegu znacząco poprawia jakość życia - nie jest to problem tylko estetyczny, ale w dużej mierze również medyczny. Niestety wiele osób z ograniczonym polem widzenia odchyla głowę w tył podczas jazdy samochodem, co przekłada się na późniejsze występowanie bólu w odcinku szyjnym. Z drugiej strony, osoby posiadające opadające powieki stale podnoszą do góry brwi, co powoduje napięcie mięśni na czole i powstawanie głębokich bruzd w tych miejscach. Poprzedzona odpowiednią diagnozą, korekta powiek w Gdańsku może w bezpieczny sposób usunąć problem opadającej powieki, poprzez redukcję zbędnego tłuszczu około-gałkowego, który występuje w górnej powiece. 

Jak wygląda zabieg?

Przed zabiegiem pacjentowi podaje się podskórne znieczulenie miejscowe (lidokainy oraz adrenalina). Związki chemiczne powodują zablokowanie dotychczasowej czynności nerwu, a adrenalina działa w sposób obkurczający naczynia krwionośne i wydłuża działanie znieczulenia, który utrzymuje się około godziny. Szycie występuje od linii naturalnego załamania powiek górnych, kończąc poza zewnętrznym kącikiem oka, przy "kurzych łapkach". Zabieg powinien zostać przeprowadzony tylko przez odpowiedniego specjalistę. Decyzja o podjęciu operacji powinna być przemyślana. Minimum dwa tygodnie przed zabiegiem należy wykonać badania takie jak morfologia, INR, APTT, Ag(antygen)-HBS, Anty-HCV. W razie jakichkolwiek przeciwskazań (np. infekcje, stany zapalne w okolicy powiek, zażywanie leków przeciwkrzepliwych) należy skonsultować się z osobą wykonującą zabieg. Po wykonanej korekcie należy stosować się do zaleceń pooperacyjnych.

Efekty po zabiegu

Efekty można zauważyć od razu po operacji, jednak należy pamiętać o tym, że powieki są nadal bardzo opuchnięte. Szwy zostają zdjęte po tygodniu od wykonania zabiegu, blizna z biegiem czasu jest ledwo zauważalna. Pierwsze siedem dni po zabiegu jest najważniejszych w procesie gojenia się rany- należy dbać o zdrowie swoje organizmu oraz o cięcia na powiekach. Przez kilka tygodni po zabiegu należy unikać słońca w obrębie oczu- zalecane są okulary przeciwsłoneczne.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
  • Ten komentarz czeka na zatwierdzenie (jest widoczny tylko dla Ciebie).
    Paulina · 2 miesięcy temu
    Sama zmagam się z opadającymi powiekami, ale nie sądziłam, że u niektórych ten problem może utrudniać widzenie! W takich przypadkach zdecydowanie warto zastanowić się nad opisywanym tutaj zabiegiem.