Skip to main content

Jak wygląda keratynowe prostowanie włosów?

Gdy nasze włosy są puszyste lub cały czas się kręcą oraz układają się nie tak, jak byśmy chciały warto podjąć w tym celu pewne kroki. Zbawiennym zabiegiem może okazać się keratynowe prostowanie włosów, który nie tylko wyprostuje włosy, ale także przywróci im blask.

Salon kosmetyczny Kraków

Jak wygląda keratynowe prostowanie włosów?

Keratynowe prostowanie włosów, to usługa, która zazwyczaj wykonywana jest przez odpowiednio przeszkolonego specjalistę w salonie fryzjerskim. Zabieg ten można także przeprowadzać w warunkach domowych. Prostowanie keratynowe włosów polega na tym, że wprowadza się do wnętrza włosów keratynę, przy pomocy wysokiej temperatury. Warto także wiedzieć, że keratynowe prostowanie włosów można wykonać także na farbowanych włosach. Dzięki doświadczeniu, które posiada fryzjer, będziemy mieć pewność, że zabieg zostanie przeprowadzony w sposób bezpieczny. Więcej na temat keratynowego prostowania włosów można znaleźć na stronie https://www.salonurody-cleo.pl, gdzie opisane są takie oraz podobne zabiegi fryzjerskie oraz kosmetyczne. 

Co trzeba wiedzieć przed pójściem na zabieg keratynowego prostowania włosów?

Gdy zdecydujemy się na taki zabieg, to musimy wiedzieć, że kilka dni po zabiegu nie wolno wiązać włosów gumką, gdyż może to wywołać zniekształcenia na naszych włosach. Również minimum przez 48 godzin po zabiegu, nie można myć włosów. Przez ten czas keratyna będzie mogła się związać na naszych włosach. Jeśli zależy nam na przedłużeniu efektu tego zabiegu, to należy używać później odpowiednich szamponów i odżywek, które pozwolą utrzymać proste włosy dłużej, nawet o pięć miesięcy. Warto, jest także stosować się do każdej rady, którą fryzjer przekaże nam, tuż po wykonaniu zabiegu.

Kto może zrobić zabieg keratynowego prostowania włosów?

Zabieg keratynowego prostowania włosów może być przeznaczony dla tych osób, które nie mają czasu na to, by codziennie prostować włosów. Taki zabieg jest również idealny dla osób, które mają szorstkie, wysuszone włosy. Keratynowe prostowanie włosów pomoże w tym, by nasze włosy wróciły do zdrowego stanu. Ten rodzaj zabiegu jest również idealny dla osób, które mają puszyste włosy. Włosy, które mają dużą objętość, oraz układają się we wszystkie strony, to także powód aby wykonać tego rodzaju prostowanie, gdyż pomoże ujarzmić niesforne włosy.

Cleo - Salon urody

Czy taki zabieg jest bezpieczny dla naszych włosów?

Zabieg ten jest bardzo bezpieczny dla naszych włosów pod warunkiem, jeśli robi to profesjonalny fryzjer. Musi on użyć dobrej jakości sprzętu oraz różnych odżywek, które pomogą nam w tym, by nasze włosy bezpiecznie przetrwały taki zabieg. Jeśli pojawią się jakieś wątpliwości w trakcie wykonywania prostowania, należy je od razu zgłosić fryzjerowi.

Jaka jest cena takiego zabiegu?

Cena zabiegu zależy przede wszystkim od długości włosów oraz ich objętości. Im więcej jest włosów, tym większe jest zużycie prostownicy, która wykonuje taki zabieg. Wydłuża się także czas wykonania zabiegu. Dzięki temu od razu zwiększa się koszt całego zabiegu. Duże znaczenie ma także objętość włosów. Ceny mogą zaczynać się już od 250 złotych wzwyż.

Dzięki takiemu zabiegowi nasze włosy mogą wrócić do dobrego stanu zdrowia oraz będą się układały tak, jak tego będziemy chciały. Warto, jest powtórzyć taki zabieg dla utrwalenia efektu.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.

Najpopularniejsze wpisy:

Najnowsze wpisy:

Najnowsze komentarze:

Kamila 1 miesięcy temu Jak spędzić wakacje w Polsce?
Mi też się wydaje, że teraz wakacje w Polsce są niedoceniane. Coraz częściej słyszy się ...
Bogdan 2 miesięcy temu Najciekawsze atrakcje w Nowym Sączu
Ten wpis o atrakcjach w Nowym Sączu jest naprawdę fantastyczny i bardzo pomocny! Dzięki niemu ...
Sama zmagam się z opadającymi powiekami, ale nie sądziłam, że u niektórych ten problem może ...
Absolutnie zgadzam się z tym, że polskie góry są warte odkrywania 😍 Mówię to jako miłośniczka wędrówek! ...
Bardzo cenię sobie polskie góry. Mają niesamowity klimat, do którego lubię wracać. Jednak muszę przyznać, ...