Skip to main content

Jak wygląda zabieg plastyki powiek?

Dodaj komentarz

Blefaroplastyka, czyli plastyka powiek, zalicza się do zabiegów medycyny estetycznej, które wykonywane są nie tylko ze względu na chęć poprawienia wyglądu twarzy, ale też ze względu na wskazania medyczne. Jak wygląda zabieg? Jakie są wskazania i przeciwwskazania? Poniżej znajdują się najważniejsze informacje na temat blefaroplastyki.

Plastyka powiek Gdynia

Jaką rolę pełni powieka?

Powieki są jednymi z centralnych jednostek estetycznych twarzy. Mają one ogromny wpływ na to, jak odbierana jest dana osoba pod kątem atrakcyjności fizycznej. Należy jednak mieć świadomość, że powieki pełnią znacznie więcej funkcji niż tylko walory estetyczne. Powieki mają za zadanie chronić oko. A dodatkowo odpowiadają za rozprowadzanie łez po gałce ocznej. Dzięki temu rogówka i przednia część twardówki nie wysychają.

Z wiekiem powieki ulegają pewnym zmianom

Za prawidłowe napięcie skóry powiek odpowiadają struktury ścięgniste oka i tarczki powiekowe. Wraz z upływem lat elastyczność tych struktur się zmniejsza. Konsekwencją utraty elastyczności są worki pod oczami oraz obwiśnięcie górnej powieki. Kolejnym problemem może być również pojawienie się pseudoprzepukliny, czyli poduszeczki tłuszczowe, które mogą się pojawiać zarówno na górnej, jak i dolnej powiece.

Zabieg plastyki powiek - na czym polega?

Korekta górnej i dolnej powieki wygląda podobnie. W obu przypadkach wycina się wąskim kilkumilimetrowy pasek skóry. Cięcie prowadzi się w taki sposób, żeby blizna pooperacyjna była ukryta w naturalnym załamaniu skóry albo pod linią rzęs. W zależności od decyzji lekarza, korektę górnych i dolnych powiek można wykonać w ramach jednego zabiegu lub też jako dwie operacje. Warto również pamiętać, że zdarzają się sytuacje, w których istnieją wskazania do przeprowadzenia korekty tylko jednej pary powiek. W momencie wykonywania plastyki usuwa się zazwyczaj nieduże ilości tłuszczu podskórnego. Czasem pozostaje się wyłącznie przy wycięciu skóry lub też przesunięciu tkanki tłuszczowej, bez usuwania jej. Szczegółowy opis zabiegu widnieje na stronie https://www.chirurg-gdynia.pl/oferta/plastyka-powiek, gdzie znajdziesz zalecenia pozabiegowe oraz przeciwwskazania do wykonania korekty powiek. Cena zabiegu to min. 2900 zł. 

Konsultacja przedzabiegowa

Zanim przeprowadzi się blefaroplastykę, konieczne jest wykluczenie ewentualnych przeciwwskazań. W tym celu wykonuje się podstawowe badania laboratoryjne oraz zbiera szczegółowy wywiad lekarski. Operator dokładnie omawia plan zabiegu oraz realne cele i efekty, które są możliwie do uzyskania w przypadku danego pacjenta. Specjalista powinien również omówić kwestię ewentualnych powikłań. Jeśli chodzi o wskazania do przeprowadzenia korekty powiek, to zalicza się do nich zwiotczenie oraz nadmiar skóry powiek, pseudoprzepukliny tłuszczowe oraz ograniczenie pola widzenia, związane z obwiśnięciem skóry. Dobrze wykonana chirurgia plastyczna i estetyczna gwarantuje pacjentowi długotrwały efekt.

Blefaroplastyka - jak wygląda?

Blefaroplastyka musi zostać wykonana przez odpowiedniego specjalistę. Zabieg ten powinien zostać przeprowadzony w klinice, której specjalizacją jest Chirurgia Plastyczna i Estetyczna, aby zapewnić pacjentowi najwyższą jakość i bezpieczeństwo zabiegu. Korektę powiek zwykle wykonuje się w znieczuleniu miejscowym. Choć zdarzają się przypadki, w których zabieg przeprowadzany jest pod narkozą. Sama operacja trwa zwykle 60-90 minut, a jej efekty są długotrwałe i utrzymują się zazwyczaj przez kilka lub nawet kilkanaście lat. Po wycięciu skóry lub usunięciu tkanki tłuszczowej, zakładane są szwy i opatrunek. Blizna pooperacyjna jest praktycznie niewidoczna.

 

 

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.