Skip to main content

Jak będzie wyglądać lato 2020?

Dodaj komentarz

Rok 2020 stoi słabo w rankingach na najlepszy rok, właściwie to wręcz przeciwnie. Koronawirus SARS-CoV-2 i choroba Covid-19 skutecznie utrudniła nam... no właściwie wszystko. Lato 2020 również nie zapowiada się zbyt różowo. Na razie kompletnie nie wiadomo, czy i gdzie będziemy mogli wyjechać. Może stać się i tak, że urlop za granicą rozpłynie się w marzeniach, jak sen jakiś złoty. Zawsze jest szansa, że coś się zmieni, ale chwilowo granice wielu krajów są zamknięte, a po powrocie czeka nas dwutygodniowa kwarantanna. Słaba perspektywa, prawda?

lato 2020 nad morzem w dobie koronowirusa

Koronawirus a wakacje

Wirus komplikuje nam plany, wręcz je niweczy. Zdaje się, że - o ile będzie nas stać - zostaje tylko spędzić urlop w Polsce. Może to i dobrze? Tak zachłysnęliśmy się all inclusive w Egipcie czy innej Turcji, że nie znamy własnego kraju. Nawet oklepane Pomorze ma mnóstwo niebanalnych atrakcji, a piasek nad polskim Bałtykiem jest nieporównywalny z niczym. Inne regiony oferują nam jeszcze więcej zaskoczeń. Mazury - magiczna i nieodkryta Kraina Wielkich Jezior, nie tknięte cywilizacją dzikie Bieszczady, gdzie natura jest na wyciągnięcie ręki, tajemniczy Dolny Śląsk, pełen pałaców i wciąż niewyjaśnionych śladów wojennej przeszłości. Tatry, Sudety - tu znajdziemy dziką górską przygodę i zapierające dech w piersiach krajobrazy.

dbanie o higienę podczas koronawirusa

Jakie zalety może mieć urlop w Polsce?

Długo by wymieniać. Naprawdę - te wakacje mogą stać się przełomem. Zamiast rozpaczać za zagranicznym urlopem, odnajdźmy radość planowania najlepszych polskich wakacji. Pokażmy dzieciom, że nie tylko zagranica jest interesująca. Poszukajmy piękna u nas: nad morzem, w górach i w miastach, których historia może oczarować. Choćby Kraków - to wręcz obowiązek poznać jego dzieje, odwiedzić najważniejsze dla historii naszej ojczyzny miejsca. Wawel - siedziba królów, Uniwersytet Jagielloński - pierwsza uczelnia w tej części Europy, kościoły, klasztory, uliczki kipiące historią. Tak wiele miejsc do odwiedzenia, tak wiele pomysłów do wykorzystania. Planujmy! W końcu będzie dobrze!

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.